הלבנת שיניים אצל רופא שיניים היא דבר שמומלץ אם עושים אותה נכון ואצל רופא שיניים מנוסה, חשוב להדגיש שהלבנות שיניים שמבוצעות אצל רופאי שיניים בטוחות ולא פוגעות בשיניים, לעומת זאת תרופות סבתא למיניהן להלבין שיניים יכולות להזיק ואף לעשות נזק בלתי הפיך.
אחת הדרכים הבטוחות להלבין את השיניים בבית זה משחות להלבנה אך קחו בחשבון שהן בעיקר מסירות כתמים ולא מלבינות את הגוון של השן בנוסף הן יותר אגרסיביות ושוחקות את השיניים אז לא מומלץ להשתמש בהן כל יום.
אין דרך ״טבעית״ להלבין את השיניים שבאמת עובדת הדרך הכי טובה ובטוחה זה הלבנה אצל רופא שיניים מוסמך.
שיטת יישור שיניים שקוף אינויזליין בנוייה הרכבת סדים שקופים. לכן יש יתרון חברתי ברור.
אין את המראה המתכתי של הקוביות. יותר מזנה, ניתן להסירן בעת האכילה ובזמן צחצוח השיניים.
לכן ניתן לאכול כרגיל. צחצוח שיניים לא משתנה. אין הגברת סיכוי לעששת או לדלקות לעומת יישור שיניים עם גשר – קוביות.
הלבנת שיניים אינה הורסת את השיניים למעשה היא בטוחה לחלוטין אם מבצעים אותה אצל רופא שיניים.
חשוב להדגיש שאחת התופעות לוואי של הלבנה היא רגישות בשיניים שיכולה להמשך גם כמה ימים לאחר הטיפול.
דימום בצחצוח זו אחת האינדיקציות לדלקת חניכיים אך יכולה להגרם גם בעקבות צחצוח אגרסיבי.
יש מאכלים שטובים יותר לשיניים וטובים פחות, הכי כדי להזהר ממאכלים עתירי סוכר שעלולים לגרום לחורים בשיניים.

כן! חובה לצחצח גם בבוקר וגם בערב 2 דקות.
במקרה של רגישות אפשר לקנות משחת שיניים מיוחדת לשיניים רגישות, במידה וזה לא עובר כדי לבקר אצל רופא שיניים לברר את מקור הבעיה.

מברשת חשמלית זה דבר מעולה יש בה פונקציות שעוזרות לנו לצחצח יותר טוב כמו טיימר וסנסור של לחץ מומלץ מאוד.
אני מאוד אוהב את Colgate optic white.
במקרה של נסיגת חניכיים כדאי קודם כל לבקר אצל השינינית ולבצע ניקוי ולאחר מכן אצל פריודונט לראות את מצב החניכיים.
במקרה של שחיקת שיניים סד לילה זה הפתרון הכי יעיל.
ציפויי חרסינה אינו פוגע אבל לא בכל מקרה צריך ציפוי חרסינה .
במקרה של רווח בשיניים ניתן לסדר באמצעות טיפול אורתודנטי או ציפויים.
הקפדה על היגיינת הפה והשיניים הכולל צחצוח עדין נכון על פי הדרכת רופא השיניים והשיננית, באמצעות מברשת שיניים רכה. וכן, הקפדה על שימוש בחוט דנטלי, ועזרים לניקוי בין השיניים.
הקפדה על שגרת ביקורים אצל שיננית לצורך הסרת אבנית. ההמלצה בדרך כלל הינה ביקור אחת לחצי שנה.
הקפדה על ביקורים שגרתיים אצל רופא השיניים לצורך טיפול בעששת ואיתור מחלות חניכיים בשלבים מוקדמים, בטרם יחריפו ויגרמו לנסיגת חניכיים ולצורך בטיפולי שיניים מורכבים.
מומלץ להימנע מעישון.
לצערי אין שום תועלת בטרנד הזה לשיניים שלנו.
הכי טוב ובטוח זה לצחצח עם משחת שיניים ושטיפות מי פה.
לא בטוח שצריך לרוץ לרופא במקרה כזה. אלא אם יש נפיחות, אודם וכדו׳ או שהייתה חבלה. ניתן לקחת משהו נגד כאבים, כדור או משחה ולהמתין כמה ימים. אם לא ישתפר, לפנות לבדיקה.
צריך לברר מה הכוונה בחולשת ברכיים. האם זו חולשה אמיתית או תחושת חולשה/כאב.
יש צורך להבדק אצל רופא ובמידה ומדובר בכאב, צריך לבנות תוכנית מסודרת אצל פיזיותרפיסט/ית או מאמן/ת כושר, לאזן את השרירים בגפיים התחתונות.
בפריקת כתף ראשונה ניתן לטפל בצורה שמרנית או בניתוח. ההחלטה תלויה בעיקר בגיל, בפעילות הגופנית ובבדיקה. ההמלצה הכללית היא שספורטאים וספורטאיות בסיכון גבוה (משחקי כדור וכדו׳) צריכים לשקול ניתוח (גם פה יש שתי אופציות). צעירים וצעירות שעוסקים בספורט כמו חדר כושר, יכולים לטפל באופן שמרני אך עדיין בסיכון לפריקה חוזרת של 50-80%.
צריך להבין מדוע יש כאב ומגבלת תנועה. בהתאם לסיבה ניתן להציעה טיפול כמובן.
אחרי פעילות ברור שאכן מדובר בכאבים על רקע עומס ולא פציעה ספציפית אחרת, הטיפול הוא בפיזיותרפיה. הפחתת כאב וחיזוקים מתאימים.
לרוב חצי שנה מספיקה להחלמה מלאה מניתוח שכזה, אך לפעמים ההחלמה יכולה להמשך גם שנה.
ניתן לחזק את השרירים של כף הרגל והשוק. אבל אם אין ברירה, במצבים של פלטפוס קשה, צריך להתאמן עם מדרסים.
אחרי פעילות ממושכת ברור שאכן מדובר בכאבים על רקע עומס ולא פציעה ספציפית אחרת, הטיפול הוא בפיזיותרפיה. הפחתת כאב וחיזוקים מתאימים.
באופן עקרוני, קליקים שאינם מלווים בכאב לא צריכים טיפול.
ספציפית, לפעמים הם מצביעים למשל על בעיית יציבות קלה בכתף. במצב כזה, כדאי לפנות לפיזיותרפיסט/ית, לאחר אבחנה על ידי אורטופד מומחה, לטיפול של ייצוב וחיזוק.
ייתכן ומדובר בבעיה שמקורה מהצוואר או מפגיעה בעצב אחר.
מציע לפנות למומחה עמוד שידרה ובמידת בצורך לנירולוג לצורך אבחנה.
אם הכוונה לקרע של השרוול המסובב (סופרה ספינטוס וכדו׳) הנטיה בקרע בעובי מלא, במטופלים צעירים, בטח לפני גיל 60 או במקרים של נפילה וחבלה, לנתח ולתקן את הגידים. הסיבה היא שקרעים מסוג זה נוטים להתקדם. נשמע שיש מקום לשקול ניתוח במצבך.
באופן עקרוני, פעילות ספורט שנעשת בצורה אגרסיבית ומוגזמת עלולה להוביל לכאבים כתוצאה בפציעות של שימוש יתר. אבל לא אצל כולם. כדאי תמיד להתייעץ עם מאמן/נת כושר ולשלב סוגים שונים של פעילות ארובית ואנארובית כך שהשרירים, המפרקים והגידים יתחזקו והעומס עליהם יתפזר ויופעל בצורות שונות.
דלקות בברכיים הוא שם כללי מידי. אם הכוונה לכאבים שאינם מוסברים בבדיקת MRI אז ייתכן ומדובר בסינדרום כאב שמקורו מהמפרק בין הפיקה לירך. Patellofemoral pain. במידה ופיזיותרפיה מקצועית לא עוזרת, ניתן להוסיף זריקות מסוג PRP או אורטוקין על מנת לעזור לפיזיותרפיה לחזק ולייצב.
משקל עודף יכול להוסיף או להחמיר בעיות הגפיים התחתונות בשל עומס. אבל לרוב נדרשת פגיעה ראשונית שאותה יש לאתר ובה יש לטפל.
לא סתם נאמר: כל ההתחלות קשות. כבני אדם אנו שואפים לוודאות והתחלות חדשות מאופינות בחוסר וודאות, מאופינים בתהליכי למידת המצב החדש והסתגלות. מומלץ להזכיר לעצמך מדוע את בוחרת ליצור התחלה חדשה (מה המשמעות שיש לשינוי זה עבורך)ולהישען על היכולות והמסוגלות שפיתחת בעבר במצבי התחלות חדשות. בנית ניירטיב המשלב בתוכו יכולות ומשמעות מאפשר התגברות על הפחדים ויצירת תהליך התפתחותי.
כבני אדם מתוך כך שהיחסים עם אוכל עברו דרך ההתיחסויות של הורינו כלפינו יש קשר פנימי בין אוכל לאהבה ולהתייחסות. השאלה הגדולה היא מה קורה בדיאלוג בין הצד הריגשי לבין ההתיחסות הענינית. האם אני אוכל עכשיו כי זה צורך ביולוגי או כי זה צורך ריגשי (רע לי בנשמה אז יש עוגה מנחמת במקרר).
בתור פסיכולוג שמטפל בגישה של פסיכולוגיה אדלריאנית הרעיון הוא שבמיפגש של כולנו עם התרבות הצורך בסוציאליזציה והתאמת עצמנו לנורמות מבחוץ גורם לנו להתנתקות ריגשית מהייחודיות שבנו. מטרת הטיפול לחבר אדם לעצמו הייחודי כדי שיצור לעצמו חיים בעלי משמעות וערך פנימיים .
פסיכולוג מאבחן הפרעות אכילה דרך ראית דפוסי האכילה כסימפטום ליחסי עבר עם דמויות ההורים והשייכות למשפחה. הרעיון הוא שאכילה מייצגת צורך שלא פעם הוא ריגשי ומצביע על חסכים או קונפליקטים ביחסים עם דמויות משמעותיות בעבר.
מחקרים מראים שלא פעם אנו יותר שיפוטיים לגבי דימוי הגוף שלנו לעומת אחרים כלפינו. כל עוד הדימוי הנמוך לא גורם להימנעות, להרס עצמי ושינאה עצמית אפשר לומר לעצמנו: צרת רבים חצי נחמה. אך אם היחס כלפי עצמנו מתבטא בתופעות שציינתי חשוב מאוד לפנות לטיפול.
במצבי חוסר התמודדות כדאי לחזק את כח המח וכח הרוח.
כח המח: מה התועלות שאני רוצה להשיג מהחלטה זו ומה התהליך שנכון לבנות. 
כח הרוח: אמונה, אומץ, אופטימיות ואקטיביות. לייצר גישה של ספורטאי, אמונה בעצמי, ביכולותיי ובתהליך.
החשש של כולנו זה חשש מהחמצה. המחשבה שאני מחוץ לענינים מחבר אותנו גם לחוויות של חוסר מקובלות, תחושות נחיתות וחוויה של חוסר ערך. אדם שחש שהוא בא לידי ביטוי באופן מייטבי וטוב לו ביחסי אהבה והגשמה עצמית יהיה פחות עסוק בחווית ההחמצה. מומלץ לבחון באופן אותנטי עד כמה הרצונות שלך באים לידי ביטוי בחיים שאת יוצרת לעצמך.
סחרחורות וחרדות לא על רקע נוירולוגי מוכרות כתופעות פסיכוסומאטיות.
הסיבות לתופעות אלו הן קונפליקטים פנימיים לא פתורים שמייצרים מתח אנרגטי שלילי במערכת הנפשית שמתפרץ לתופעות כפי שתיארת.
מומלץ מאוד לפנות לטיפול כדי לפתור את אותם קונפליקטים.
היחסים של אדם עם עצמו לא פעם הם מורכבים. האם אדם כלפי עצמו הוא אוהב או אוייב. פרויד זיהה שיש בנו גם את דחף החיים וגם את דחף המוות. כאשר ההרס העצמי משתלט מבפנים הביטוי החיצוני יהיה התנהגות הרסנית.
טיפול עוזר בחיזוק ייצר החיים והחלשת ייצר המוות: ובחרת בחיים!
לא פעם מתוך חוויה שלילית של תפישתנו את עצמנו: אין לי ביטחון ודימוי עצמי נמוך מתפתחת גם חשיבה שלילית ביקורתית ושיפוטית, זהו מעגל קסמים שלילי של loose loise.  מעגל זה מדרדר אותנו למסקנות עצובות על עצמנו ,על אחרים ועל החיים. כמו שאדם טובע זקוק למציל כדאי לשקול טיפול פסיכולוגי. לגייס עזרה מקצועית זה אקט של אומץ ואחריות כלפי עצמך וחייך.
אפשר להבין את החשש מטיפול אך כבר ביוון העתיקה נאמר :דע את עצמך. טיפול מפתח סקרנות להכיר את מערכת ההפעלה המשפיעה באופן ישיר על איכות יחסי וחיי. מטפל מקצועי מייצר תהליך שיש בו התפתחות של הבנה, חיזוק היכולות ופיתוח התבוננויות חדשות שמעשירות את ההתבוננות על עצמי באופן שמעצים אותי. בהצלחה.
מורה טוב זה מורה לחיים, כל ילד רוצה להרגיש מורגש ולהרגיש משמעותי.
מורה לחיים מוצא את הדרך לעודד את תלמידיו, לייצר בהם מוטיבציה חיובית ולתת להם הרגשה שהוא מאמין בהם ובפוטנציאל שגלום בהם. מספיק בחייו של כל ילד שמבוגר אחד יאמין בו: לא יוותר לו ולא יוותר עליו.
לא טוב להיות האדם לבדו. אנו יצורים חברתיים וכמהים לאהבה ולקשר.
פרידה מייצרת חוויה קשה של בדידות מול חווית הביחד שהייתה. ההבדל בין תינוק למבוגר שאצל תינוק אהבה זה מקום ללכת אליו, אין לו יכולת עדין לאהבה עצמית. מבוגר אמור לפתח חוויה של ערך פנימי כך שאהבה זה מקום לבוא ממנו. להזכיר לעצמך כמה יש לך לתת לבת זוג הבאה וכמה זו עכשיו הזדמנות לייצר לבד שדרוגי בו אתה מטפח את יחסי הזוגיות שלך עם עצמך.
פסיכולוג קליני זה אדם שההכשרה המקצועית שלו בפסיכולוגיה כללה תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית והתמחות של 4 שנים מטעם משרד הבריאות במרפאות ובתי חולים .בתום תקופת הכשרה זו של 10 שנים מתקיימת בחינת מומחיות ומי שעובר אותה נקרא פסיכולוג קליני. מומחה בבריאות הנפש.